Na sygnale

W samochodzie przewoził narkotyki, a w domu miał uprawę konopi

Połączone działania Policji i Straży Granicznej doprowadziły do zatrzymania 34-latka, który w samochodzie przewoził 30 szt. foliowych zawiniątek z amfetaminą. W mieszkaniu mężczyzny policjanci odkryli uprawę konopi indyjskich. Zatrzymany odpowie teraz przed sądem. Może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

34-latek został zatrzymany gdy kierował swoim audi a6. To w tym samochodzie znaleziono 30 foliowych zawiniątek z białym proszkiem, który po zbadaniu testerem okazał się być amfetaminą o łącznej wadze 45 gramów. W aucie znaleziono także 4 foliowe zawiniątka z marihuaną.

Z kolei podczas przeszukania mieszkania 34-latka policjanci natknęli się na uprawę konopi indyjskich. Były to 3 namioty, wewnątrz których znajdowało się oświetlenie, wentylacja i 14 doniczek z roślinami konopi. W mieszkaniu znaleziono także litrowy słoik wypełniony w 2/3 suszem roślinnym. Wykonany test narkotykowy potwierdził, iż jest to marihuana.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za nielegalną uprawę oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (kn/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*