Piłka nożnaSport

Stomil Olsztyn zremisował z Energetykiem Rybnik 1:1

W drugiej kolejce I ligi piłki nożnej piłkarze Stomilu Olsztyn zmierzyli się na własnym boisku z beniaminkiem ligi, Energetykiem ROW Rybnik. Mecz zakończył się remisem 1:1.Drużyna Stomilu Olsztyn podejmowała dziś na własnym boisku drużynę Energetyka ROW Rybnik – beniaminka I Ligi. W ubiegłym sezonie drużyna z Rybnika awansowała z II Ligi Zachodniej jako zwycięzca tych rozgrywek.

Mecz w Olsztynie zaczął się pomyślnie dla gości, gdyż już w 22 minucie meczu Energetyk prowadził 1:0 po bramce Idrissa Cisse, który przechwycił piłkę tuż przed polem karnym i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Stomilu.

Biało-niebiescy doprowadzili do wyrównania w 40 minucie meczu. Bramkę dla olsztyńskiej drużyny po indywidualnej akcji zdobył Paweł Łukasik.

Stomil Olsztyn: Skiba, Bucholc, Remisz, Hampel, Kuchrski, Głowacki, Jegliński, Kun, Lech (68’ Michałowski), Bzdęga (65’ Papka), Łukasik (78’ Kazimierowski)

Energetyk Rybnik:
Skrzeszewski, Grolik, Kutarba, Jary, Krotofil (80’ Buchała), Muszalik, Kostecki (30’ Staniczek), Feruga (68’ Słodowy), Kurzawa, Wieczorek, Cisse

Bramki:
22’ Cisse (Energetyk Rybnik)
40’ Łukasik (Stomil Olsztyn)

Żółte kartki: 58’ Muszalik, 68’ Jary, 72’ Cisse (ROW), 44’ Jegliński (Stomil)

Sędzia główny: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)