Sportowe sukcesy Kung Fu z Olsztyna

Sportowe sukcesy Kung Fu z Olsztyna

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

Końcówka roku 2018 była pracowita dla olsztyńskich zawodników ze Szkoły Chińskich Sztuk Walki „SHAOLIN”.

Pod koniec października dwójka najlepszych zawodników (i jednocześnie trenerów) była w Chinach na VIII Międzynarodowym Turnieju Kung Fu w Qingdao. Udział w zawodach wzięło około 4,5 tysiąca zawodników z 110 ekip z całego świata. Polska drużyna liczyła 26 osób, w tym 2 z Olsztyna – Roman Lichacz i Beata Engel.

Dla olsztyńskich zawodników udział w tych zawodach jest etapem przygotowawczym do mistrzostw świata, które odbędą się w czerwcu 2019 roku w Chinach.

I oczywiście medale są – Roman Lichacz zdobył 2 złote medale w konkurencji Form Ręcznych i Form z Bronią Różną (sztylety). A  Beata Engel zdobyła złoto w Formach Ręcznych, zaś srebro za Formę z Bronią Różną.

Natomiast w dniach 1-2 grudnia 2018 roku odbył się w Krakowie 22 Otwarty Puchar Polski Wushu. Są to zawody organizowane pod patronatem Polskiego Związku Wushu i na ich podstawie wybierana jest kadra na I półrocze 2019 roku.

W tych zawodach olsztyńską SCSW „SHAOLIN” reprezentowała 3 młodszych zawodników: Łukasz Wierzbicki, Oktawian Kotowski, Jakub Miłowski i ich trenerka Beata Engel.

Beata Engel utrzymała swój poziom startowy zdobywają 2 złote medale w konkurencjach Form Ręcznych Południowych i Form z Bronią Różną oraz srebrny medal w konkurencji Form Ręcznych Północnych.

Młodsi zawodnicy wypadli bardzo dobrze. Cała trójka ma już na swoim kącie osiągnięcia. Tegoroczny puchar ściągną dobrych zawodników. Poziom był bardzo wyrównany. Tylko Łukasz Wierzbicki wywalczył 2 miejsce w konkurencji Form Ręcznych Północnych 9-11 lat. Jakub Miłowski w swoich dwóch konkurencjach był zaraz za podium, 4 miejsca – Formy Ręczne Północne 12-14 lat i Formy z Szablą 12-14 lat. Oktawian Kotowski był szósty w Formach Ręcznych Północnych 9-11 lat.

I ostatnie zawody w tym roku to turniej w Gdyni –  8 Dragons Arena. Tu naszą Szkołę reprezentował Łukasz Wierzbicki i Krzysztof Horszwald. Oboje wrócili z medalami. Łukasz był pierwszy w konkurencji form ręcznych 9-10 lat, a Krzysztof był trzeci w tej samej konkurencji oraz zdobył brąz w konkurencji soft-stick.

 

Warto tu podkreślić, że udział w zawodach dla naszych uczniów to tylko dodatek do treningów. Ćwiczymy dla pasji, ale przy okazji niektórym udaje się też spełnić w roli zawodnika. Wushu jako dyscyplina nieolimpijska słabo jest wspierana przez lokalne i krajowe władze. Co prawda udział w Turnieju w Qingdao był wsparty ze środków Gminy Olsztyn i Województwa W-M  jednak i tak większość środków zawodnicy musieli pokryć ze środków własnych. Podobnie też bywa, gdy nasi zawodnicy reprezentują kraj na Mistrzostwach Świata czy Europy. Jednak nie poddajemy się i ćwiczymy dalej.

Przed nami szykuje się też aktywna I połowa roku – lokalne turnieje, Mistrzostwa Polski, Europy i Świata – wszystko naraz J

Szkoła Chińskich Sztuk Walki „SHAOLIN” istnieje w Olsztynie od 1990 roku. Prowadzona jest przez dwóch trenerów Romana Lichacz i Beatę Engel. Oboje to wielokrotni medaliści mistrzostw Polski, Europy i Świata. Szkolimy z Kung Fu tradycyjnego oraz walki sportowej Sanda. Prowadzimy zajęcia dla dzieci i dorosłych, a także samoobronę dla kobiet.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

1 sierpnia zostaną włączone syreny alarmowe

Celem upamiętnienia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w