Roczny zakaz stadionowy dla kibica, który podniósł rękę na policjanta

- Kategoria: Na sygnale
0

Pół roku więzienia i rok bez możliwości oglądania meczów swojej drużyny na terenie całego kraju, to konsekwencje, jakie poniósł 32-latek. Kompletnie pijany kibic olsztyńskiej drużyny tuż przed sobotnim meczem pomiędzy drużynami OKS Stomil Olsztyn-Widzew Łódź podniósł rękę na umundurowanego funkcjonariusza.

Do zdarzenia doszło tuż przed rozpoczęciem sobotniego meczu. Pijany mężczyzna najpierw dobijał się do radiowozu, później podczas rozmowy niespodziewanie zamachnął się na funkcjonariusza. Chwilę później Maciej M. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 32-latek w chwili zatrzymania miał 3 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze, był to kibic jednej z drużyn.

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec Olsztyna usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Za to, co zrobił usłyszał wyrok półrocznego bezwzględnego pozbawienia wolności. Dodatkowo 32-latek przez rok nie będzie mógł uczestniczyć w meczach olsztyńskiego klubu na terenie całego kraju.

bb/af
KWP Olsztyn
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych – nie uniknął wysokiej kary

Każdego dnia policjanci z drogówki dbają o bezpieczeństwo