Potrącenie na przejściu dla pieszych

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Wczoraj doszło do niebezpiecznej sytuacji na ul. Krasickiego w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca osobowym oplem potrąciła 61-latka przechodzącego przez oznakowanie przejście dla pieszych. Apelujemy o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W czwartek (05.11.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o wypadku na ul. Krasickiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 64-letnia kierująca osobowym oplem nie ustąpiła pierwszeństwa i potrąciła 61-latka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku zdarzenia pieszy został przetransportowany do szpitala. Jak się okazało jego obrażenia skutkowały rozstrojem zdrowia powyżej dni 7 w związku z czym zdarzenie drogowe zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierująca oplem była trzeźwa. Z uwagi na charakter zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się