Olsztyn przygotowany do sezonu zimowego

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. ZDZiT

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie w nadchodzącym sezonie zimowym do utrzymania będzie miał blisko 300 km jezdni, ponad 211 tys. mb chodników przy jezdniach na osiedlach, ponad 35 tys. mb chodników poza pasami drogowymi, około 17 tys. m kw schodów czy ponad 400 przejść dla pieszych.

W magazynach w tym celu już zgromadzono ponad 900 ton soli drogowej, a zapasy magazynowe w miarę potrzeb będą uzupełniane na bieżąco.

W gotowości czeka także kilkanaście ciężkich pojazdów do zimowego utrzymania jezdni, wśród nich pługosolarki, pługopiaskarki, pługi czy ciągniki z posypywaczami.

W czasie zimy jezdnie w zależności od przypisanych im kategorii posypywane są: I – tylko solą, II – mieszanką soli z piaskiem, III – tylko piaskiem.

Priorytetem są naturalnie ulice tranzytowe, z komunikacją autobusów miejskich i ważnymi obiektami publicznymi. To tzw. ulice „I” kolejności. W Olsztynie jest ich łącznie 93, a wśród nich wymienię tylko ul. Artyleryjską, ul. Bałtycką, ul. Dworcową czy al. Sikorskiego i al. Wojska Polskiego.

Należy także podkreślić, że w ramach Akcji Zima, prowadzone są 24-godzinne dyżury w systemie zmianowym, podczas których nieustannie śledzone są prognozy pogody oraz zmieniające się warunki atmosferyczne. Wszystko po to, by jak najszybciej reagować, kiedy wymaga tego sytuacja.

Przypomnijmy, że na utrzymanie dróg w minionym sezonie zimowym 2020/2021 zużyto blisko 3000 ton soli, około 2000 ton mieszanki pisaku z solą oraz około 640 ton samego piasku.

Źródło: ZDZiT

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego