Od poniedziałku rusza dalsza przebudowa ul. Jagiellońskiej [SCHEMAT ORGANIZACJI RUCHU]

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracja do tekstu

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Jagiellońskiej w Olsztynie. Prace będą realizowane na odcinku między skrzyżowaniami z ul. Wrocławska a ul. Poprzeczną.

Przebudowany odcinek ma długość 200 metrów. Po obu stronach powstaną nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe. Poza tym dwie kolejne zatoki autobusowe zostaną wyposażone w tablice informacji pasażerskiej, monitoring i biletomaty. Podczas realizacji zadania rozbudowana zostanie także sieć kanalizacji deszczowej, przebudowane oświetlenie oraz kolidujące ze sobą nadziemne i podziemne urządzenia i sieci.

Wartość projektu została oszacowana na niemal 4,5 mln złotych, z czego połowa kwoty pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Termin zakończenia prac zaplanowano na listopad 2019 roku.

W ramach zadania pn. „Rozbudowy drogi powiatowej nr 1971N ulicy Jagiellońskiej w Olsztynie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wrocławską do skrzyżowania z ul. Poprzecznej od dnia 1.07.2019 (poniedziałek) na ul. Jagiellońskiej planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu polegającej na zamknięciu jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. Wrocławską (bez skrzyżowania) do skrzyżowania z ul. Poprzeczną (bez skrzyżowania).

Schemat organizacji ruchu

przebudowa-jagiellonska

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Działania służb na ul. Westerplatte w Olsztynie

Policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi pracowali