W trakcie meczu rzucił na boisko petardę. 27-latek został zatrzymany i odpowie przed sądem

W trakcie meczu rzucił na boisko petardę. 27-latek został zatrzymany i odpowie przed sądem

- Kategoria: Na sygnale
0

zatrzymany-45

Kara nawet 5 lat grozi 27-letniemu mieszkańcowi Olsztyna, który dwukrotnie w trakcie ostatnich meczy rozgrywanych w Ostródzie, rzucił na boisko petardę hukowo – błyskową. Mężczyzna próbował uciekać, lecz szybko został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (07.04.2018) podczas meczu między drużynami Stomilu Olsztyn i Pogoni Siedlce. W trakcie opuszczania trybun przez kibiców, jeden z mężczyzn rzucił petardę hukowo – błyskową na płytę boiska i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg i już po chwili zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Olsztyna.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności, funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany podejrzany jest również za zdarzenie z minionej środy (04.03.2018), kiedy po zakończeniu meczu między drużynami Stomilu Olsztyn i Wigier Suwałki rzucił petardę hukowo – błyskową na płytę boiska.

27-latek usłyszał trzy zarzuty naruszenia przepisów Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych, do których się przyznał. Nie potrafił jednak racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania.

Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają!

Zgodnie z art. 59 Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych, każdy kto wnosi lub posiada na imprezie masowej broń, w rozumieniu ustawy z dnia 21 maja 1999r. o broni i amunicji (Dz.U. z 2012r. poz.576, z 2013r. poz. 829, z 2014r. poz.295, z 2015r. poz.1505 oraz z 2016 r. poz. 1948 i 1954), wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne lub inne

niebezpieczne przedmioty lub materiały wybuchowe, podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KWP Olsztyn (ab/tm)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili