Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie wymiany pieców

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie wymiany pieców

- Kategoria: Wiadomości
0

komin-dym.jpeg

Dotacje do wymiany pieców to jedno z działań podejmowanych przez miasto w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Mają pomóc w zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń pochodzących ze spalania paliw stałych, głównie węgla, w budynkach mieszkalnych na terenie Olsztyna. W tym roku do rozdysponowania jest 360 tys. zł. Ruszył nabór wniosków.

– Do udziału w konkursie zachęcamy zarówno osoby prywatne jak i wspólnoty mieszkaniowe – mówi pełnomocnik prezydenta Olsztyna ds. gospodarki i infrastruktury elektroenergetycznej. – Przy wymianie  starych pieców węglowych  na  bezpieczne  ogrzewanie niskoemisyjne oferujemy nawet do  50  proc. dofinansowania.

Dotacje udzielane będą na zamianę kotłów i pieców opalanych węglem na nowoczesny, wysokosprawny system ogrzewania poprzez podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej lub zainstalowanie ogrzewania gazowego lub pompy ciepła. 

Beneficjentami programu mogą być zarówno właściciele domów jednorodzinnych jaki i wspólnoty oraz spółdzielnie mieszkaniowe. Wysokość dofinansowania będzie ustalana indywidualnie, jednak nie może przekroczyć 50 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Dofinansowanie otrzymają projekty, które uzyskają największą redukcję emisji pyłu PM10.
Wnioski o udzielenie dotacji można składać do 30 kwietnia, osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Olsztyna (ratusz pokój 20) lub przesłać pocztą na adres Urząd Miasta Olsztyna, pl. Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Biura Pełnomocnika Prezydenta Olsztyna ds. Gospodarki i Infrastruktury Elektroenergetycznej telefonicznie pod nr 89 527 52 46, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 lub osobiście w siedzibie biura, po uprzednim umówieniu terminu spotkania.

Regulamin oraz dokumenty dostępne TUTAJ

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana