Policjanci zadbają o bezpieczeństwo pielgrzymów podczas uroczystości w Gietrzwałdzie

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo pielgrzymów podczas uroczystości w Gietrzwałdzie

- Kategoria: Wiadomości
0

gietrzwald

W najbliższy weekend w Sanktuarium Maryjnym odbędą się uroczystości odpustowe. Organizatorzy przewidują, że do Gietrzwałdu przyjechać może ponad 100 tysięcy pielgrzymów. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będą policjanci.

W najbliższą niedzielę (10.09.2017), na Błoniach Gietrzwałdzkich odbędą się uroczystości odpustowe. Organizatorzy przewidują, że do Sanktuarium Maryjnego przyjechać może ponad 100 tysięcy pielgrzymów. Tak duże przedsięwzięcie wymaga odpowiedniego zabezpieczenia ze strony służb. Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Uruchomione zostaną również specjalnie linie komunikacji miejskiej w celu ułatwienia dojazdu pielgrzymów do sanktuarium oraz ich powrotu do domu. Nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości czuwać będzie blisko 200 policjantów.

Zmiany w organizacji ruchu

W niedzielę (10.09.2017) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Pielgrzymi jadący ze strony Olsztyna kierowani będą na parkingi usytuowane przy błoniach przez miejscowość Woryty. Parkingi dla samochodów wjeżdżający od strony Ostródy będą usytuowane na ul. Szkolnej w kierunku Sząbruka. Dojazd do nich odbywać będzie się środkowym wjazdem do miejscowości. Na każdym wjeździe do Gietrzwałdu stać będą policyjne patrole, które będą kierować ruchem.

Parkowanie samochodów

Auta należy parkować wyłącznie na wyznaczonych parkingach. Organizatorzy zapewniają ponad 6 tysięcy miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i kilkaset miejsc dla autokarów. Ruch dla pojazdów osobowych w Gietrzwałdzie będzie zamknięty. Policjanci przypominają o obowiązku stosowania się do znaków drogowych oraz poleceń funkcjonariuszy.

Komunikacja autobusowa na uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie

Mimo dużej liczby miejsc parkingowych, miejsca może nie wystarczyć dla wszystkich. W tym celu Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu wprowadził specjalne linie komunikacji miejskiej które kursować będą na trasie Olsztyn – Gietrzwałd w sobotę oraz niedzielę.

Na wszystkie przejazdy będzie obowiązywała ta sama taryfa opłat, co na przejazdy w Olsztynie i gminach ościennych. Bilet jednorazowy normalny kosztuje 3 złote, a ulgowy 1,50 zł. Przypominamy, że część ulg na przejazdy komunikacją miejską obowiązuje tylko w granicach administracyjnych Olsztyna. Tak jest na przykład w odniesieniu do prawa do bezpłatnych przejazdów dla osób, które ukończyły 70 lat. Ulgi obowiązujące na trasie z Olsztyna do Gietrzwałdu można znaleźć pod linkiem TUTAJ.

LINIA G-1

Trasa przejazdu: DWORZEC GŁÓWNY (przystanek na ul. Dworcowej, naprzeciwko restauracji McDonald’s) – Dworcowa – Piłsudskiego – Kościuszki – Niepodległości – Śliwy – Warszawska – Armii Krajowej – Sielska – GIETRZWAŁD (ul. Szkolna).

Na trasie przejazdu obowiązują wszystkie przystanki. Wszystkie kursy będą realizowane pojazdami przegubowymi.

Rozkład jazdy:

– odjazdy w kierunku Gietrzwałdu: KLIKNIJ TUTAJ
– odjazdy w kierunku przystanku „Dworzec Główny” (UWAGA: sobotni rozkład jazdy prezentuje przybliżone godziny odjazdu. W dniu 10.09.2017 (niedziela) podane zostały orientacyjne godziny odjazdu pierwszego i ostatniego kursu. Częstotliwość kursowania pomiędzy podanymi godzinami wynosi 10-15 minut): KLIKNIJ TUTAJ

LINIA G-2

Trasa przejazdu: PIECZEWO – Wilczyńskiego – Sikorskiego – Obrońców Tobruku – Armii Krajowej – Sielska – GIETRZWAŁD (ul. Szkolna).

Na trasie przejazdu obowiązują wszystkie przystanki. Wszystkie kursy będą realizowane pojazdami przegubowymi.

Rozkład jazdy:

– odjazdy w kierunku Gietrzwałdu: KLIKNIJ TUTAJ
– godziny odjazdu w kierunku przystanku „Pieczewo” (UWAGA: sobotni rozkład jazdy prezentuje przybliżone godziny odjazdu. W dniu 10.09.2017 (niedziela) podane zostały orientacyjne godziny odjazdu pierwszego i ostatniego kursu. Częstotliwość kursowania pomiędzy podanymi godzinami wynosi 10-15 minut): KLIKNIJ TUTAJ

źródło: KWP Olsztyn/ZDZiT

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podczas widzenia w areszcie chciał przekazać swojemu koledze ponad 400 zakazanych tabletek

200 sztuk białych tabletek, 200 niebieskich oraz 27