Otwarcie ogrodu sensorycznego w Olsztynie

Otwarcie ogrodu sensorycznego w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

ogrod-sensoryczny

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie 19 maja 2018 roku wzbogacił się o ogród sensoryczny.

Będzie stanowił miejsce do realizacji terapii integracji sensorycznej podopiecznych placówki oraz zajęć ogólnorozwojowych. Jako stały element architektury ogrodowej, posłuży przez wiele lat, w związku z tym skorzystają z niego przyszli uczniowie. W powstaniu ogrodu pomogli sponsorzy, m.in. : Lasy Państwowe, Rotary Olsztyn Club Warmia, firmy Wodkan i Novum.

Otwarcie ogrodu połączono z festynem rodzinnym z okazji zakończenia obchodów 65 rocznicy powstania Ośrodka. Po ogłoszeniu wyników konkursu plastycznego „Z Koziołkiem Matołkiem w zaczarowanym ogrodzie” zaczęły się zawody sportowe w ramach memoriału Koziołka Matołka. W organizację festynu oprócz pracowników Ośrodka zaangażowani byli członkowie stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, Rada Osiedla „Kormoran” oraz Filia nr 9 Biblioteki Miejskiej w Olsztynie.

Imprezę odwiedzili parlamentarzyści RP, radni miejscy, sponsorzy. Gospodarze wszystkim uznanym za przyjaciół wręczyli okolicznościowe medale. Miło nam poinformować, że my także znaleźliśmy się wśród wyróżnionych.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Niszczyli świąteczne ozdoby – wypatrzył ich operator monitoringu [VIDEO]

Dziś w nocy kamery monitoringu miejskiego uchwyciły dwóch