Zwiększone środki ostrożności w olsztyńskich galeriach handlowych

Zwiększone środki ostrożności w olsztyńskich galeriach handlowych

- Kategoria: Wiadomości
0

aura-olsztyn

W związku z zagrożeniem koronawirusem, kierownictwo olsztyńskich galerii handlowych (Aura i Galeria Warmińska) dostosowuje się do wszelkich oczekiwań służb sanitarnych. W strefach restauracyjnych pojawiły się specjalne dozowniki z płynem dezynfekującym, a w łazienkach pojawiły się instrukcje dotyczące prawidłowego mycia rąk. Zaplanowana jest również dezynfekcja pasaży za pomocą ozonowania.Na chwilę obecną nie jest planowane zamknięcia Galerii Warmińskiej i Aury.

Treść komunikatu

Kierownictwo Aury i Galerii Warmińskiej zapewnia, że uważnie śledzi sytuację dotyczącą wirusa COVID-19 i dostosuje się do wszelkich oczekiwań służb sanitarnych, które będą miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa klientom oraz pracownikom obu centrów.

Pomimo tymczasowego zawieszenia imprez masowych i działalności placówek edukacyjnych oraz kulturalnych, dotychczas władze nie wystosowały zarządzenia zawieszającego działalność wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Duże przestrzenie w galeriach pozwalają na zachowanie bezpiecznej, zalecanej odległości – 1,5m i na chwilę obecną nie jest planowane zamknięcia Galerii Warmińskiej i Aury.

Te Centra handlowe – wprowadziły szereg rozwiązań, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zarówno w Aurze, jak i Galerii Warmińskiej oprócz dotychczas stosowanego w toaletach mydła antybakteryjnego, pojawiły się dodatkowo dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Przy każdym dozowniku umieszczona została instrukcje dokładnego mycia rąk. Płyny te znajdują się przy toaletach i strefie restauracyjnej i są uzupełniane w miarę ich dostępności u producentów. Wprowadzono większą częstotliwość mycia i odkażania m.in. toalet, poręczy, uchwytów, wind, bankomatów oraz blatów za pomocą specjalnych środków.

W najbliższym czasie w Aurze i Galerii Warmińskiej oprócz codziennego wietrzenia zaplanowana jest dezynfekcja pasaży za pomocą ozonowania. Wymienione zostaną także filtry w systemach klimatyzacyjnych.

Kierownictwo obu galerii prosi klientów, by zgodnie z zaleceniami ekspertów starali się dokonywać transakcji bezgotówkowych i bezwarunkowo przestrzegali wszelkich instrukcji dotyczących zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa.

W obu galeriach do końca marca zostały odwołane publiczne wydarzenia. W związku z rządową decyzją o zamknięciu instytucji kultury w Aurze kino Helios oraz biblioteka Abecadło a w Galerii Warmińskiej Multikino będą nieczynne w dniach 12-25 marca.

Kolejne działania obu centrów handlowych będą podejmowane w zależności od rozwoju sytuacji zdrowotnej w naszym kraju.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 149 nowych zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (08.05) o 4765 nowych