Zmiany w ruchu związane z zamknięciem odcinka al. Piłsudskiego od ul. Głowackiego do ul. Mazowieckiego

- Kategoria: Wiadomości
0

W nocy z 7 na 8 sierpnia 2021 roku (sobota/niedziela) zaplanowano zamknięcie al. Piłsudskiego na odcinku, od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania ul. Mazowieckiego (dawna Obiegowa).

Zmiany w organizacji ruchu przewidują objazd do ul. Kościuszki ulicami: Mazowieckiego (dawna Obiegowa) i Żołnierską. Przez teren budowy wykonawca zapewni dojazd do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i dla mieszkańców ulic: Grotha, Narutowicza oraz Kościńskiego od Al. Piłsudskiego z kierunku ul. Dworcowej i Mazowieckiego (dawna Obiegowa).

Wyjazd z osiedla będzie się odbywał poprzez ul. Grotha do Al. Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ul. Mazowieckiego.

Objazd do ul. Kościuszki i ul. Głowackiego dla pojazdów jadących już Al. Piłsudskiego od strony ul. Dworcowej został wyznaczony ulicami Mazowieckiego (dawna Obiegowa) i Żołnierską.

Jednocześnie na ul. Sikorskiego na skrzyżowaniu z ul. Mazowieckiego (dawna Obiegowa) – Pstrowskiego zostanie wyznaczony dodatkowy lewoskręt, przez co powstanie możliwość skrętu w lewo z dwóch pasów, a pozostanie jeden pas w relacji na wprost. Aby uniknąć przejazdu po wąskiej ulicy Żołnierskiej dla pojazdów jadących od strony ulicy Sikorskiego zalecany jest objazd w lewo w ulicę Pstrowskiego i dalej do ul. Kościuszki i ul. Głowackiego.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że w nocy z 07.08 na 08.08.2021 (sobota/niedziela) wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, związane z zamknięciem odcinka al. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania z ul. Mazowieckiego (dawniej Obiegowa).

Autobusy linii 105, 106, 113 oraz 128 kursować będą w obu kierunkach po trasie zmienionej ulicami: Piłsudskiego – Żołnierska – Mazowieckiego – Piłsudskiego. Na trasie zmienionej obowiązywać będą przystanki: Skwer Wakara, Szpital Wojewódzki (tylko w kierunku al. Piłsudskiego) oraz Hala Urania.

Autobusy linii 117 kursować będą w obu kierunkach po trasie zmienionej ulicami: Żołnierska – Piłsudskiego. Na trasie zmienionej obowiązywać będzie przystanek: Skwer Wakara.

Do odwołania dla wszystkich linii przestaje funkcjonować przystanek Planetarium na al. Piłsudskiego (w obu kierunkach), natomiast przystanek Hala Urania na ul. Mazowieckiego (w obu kierunkach) nie będzie obsługiwany przez linię 117.
Korekcie, w celu dostosowania do wydłużonego czasu przejazdu linii 113, ulega również rozkład jazdy linii Z13.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych – nie uniknął wysokiej kary

Każdego dnia policjanci z drogówki dbają o bezpieczeństwo