Zderzenie dwóch skuterów wodnych na jez. Ukiel

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztyn

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch skuterów wodnych doszło na Jeziorze Ukiel. Do szpitala trafił 23-letni mężczyzna. Okazało się, że drugi z uczestników nie miał wymaganych uprawnień, aby wsiąść za stery skutera wodnego. Mężczyzna został ukarany surowym mandatem. Apelujemy o ostrożność i rozwagę do osób korzystających ze sprzętów wodnych.

W poniedziałek (15.08.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch skuterów wodnych na Jeziorze Ukiel, w skutek którego jedna osoba trafiła do szpitala. Jest to 23-letni mieszkaniec wojewódzwa podlaskiego. Drugim ze skuterów kierował 21-letni mężczyzna. Obaj nie potrafili jednoznacznie wskazać w jaki sposób doszło do zdarzenia na wodzie. Badanie wykazało, że byli trzeźwi. Natomiast okazało się, że 21-latek nie posiadał wymaganych uprawnień, aby wsiąść za kierownicę skutera wodnego.

Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności i przyczyn zdarzenia, do którego doszło na Jeziorze Ukiel. Przedmiotem policyjnego postępowania będzie również ustalenie, czy drugi z uczestników miał wymagane uprawnienia do kierowania skuterem wodnym.

Przypominamy, że odpowiedzialność karna za spowodowanie wypadku na wodzie jest dokładnie taka sama jak za spowodowanie zdarzenia na lądzie. W tym przypadku kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych