Zdemontowali i przywłaszczyli rusztowanie warte 20 tysięcy złotych. 24 i 33-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

W piątek (06.08.2021r.) szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych ustalili, że w dniu 4 sierpnia br. z terenu jednej z posesji położonej na terenie miasta, nieznani sprawcy dokonali kradzieży elementów rusztowań o łącznej wartości 20 tyś. złotych.

Funkcjonariusze skontaktowali się z właścicielem firmy budowlanej, który potwierdził ten fakt i po kontakcie z mundurowymi złożył stosowne zawiadomienie o popełnionym na jego szkodę przestępstwie.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili, kto mógłby być zamieszany w ten proceder. Na terenie gminy Myszyniec zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 33-lata. Sprawcy od razu przyznali się do zdemontowania i kradzieży rusztowań tłumacząc swoje postępowanie brakiem kontaktu z szefem i brakiem porozumienia, co do wypłaty należności za wykonane przez nich zlecenie.

Kryminalni odzyskali skradzione mienie, które niebawem trafi do właściciela. 24 i 33-latek usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Niebawem ich sprawą zajmie się sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus