Zatrzymany do kontroli drogowej wpadł z narkotykami

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztyn

To miała być zwykła kontrola drogowa, a skończyło się surowym mandatem za brak uprawnień, znalezieniem i zabezpieczeniem przy kierowcy narkotyków w tym amfetaminy, mefedronu, MDMA i marihuany. 38-latek usłyszał już zarzut posiadania substancji zabronionych, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek (08.01.2021) olsztyńscy policjanci na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli drogowej osobową mazdę, za której kierownicą siedział 38-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta nie mając do tego wymaganych uprawnień. Ponadto w trakcie czynności policjanci przy mężczyźnie znaleźli zawiniątka z nielegalnymi substancjami.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 40 gramów narkotyków w tym amfetaminę, mefedron, MDMA oraz marihuanę. Substancje przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Mężczyzna w chwili zatrzymania był trzeźwy.

38-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawiania wolności. Mężczyzna za kierowanie pojazdem bez uprawnień został ukarany 500 zlotowym mandatem.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się