Zatrzymano podejrzanego o dokonanie rozboju i usiłowanie zabójstwa pracownicy punktu bukmacherskiego

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie zatrzymali Michała G. ps. Gąsior sprawcę napadu na pracownicę zakładów bukmacherskich w Elblągu i usiłowanie zabójstwa kobiety. Podejrzany ukrywał się w noclegowni dla bezdomnych. Policjanci zaskoczyli go, kiedy położył się spać. Niebawem sprawca zostanie przekonwojowany do prokuratury w Elblągu. Podczas zasadzki kryminalni z KWP w Olsztynie zatrzymali także na gorącym uczynku mężczyznę, który ze sklepowej lady ukradł pieniądze.

Michał G. pseudonim „GĄSIOR”,  ostatnie miejsce zamieszkania – Elbląg podejrzany o dokonanie rozboju i usiłowania zabójstwa pracownicy punktu bukmacherskiego. Od 28 października br., po dokonaniu przestępstw, ukrywał się. Jego poszukiwaniami zajęli się policjanci ZPC KWP w Olsztynie.

Po sprawdzeniu każdego sygnału, wczoraj policjanci zaskoczyli Gąsiora we Wrocławiu. Spał tam w noclegowni dla osób bezdomnych. Policjanci obezwładnili go. Już niebawem specjalnym konwojem zostanie przetransportowany do elbląskiej Prokuratury Rejonowej, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Jak powiedzieli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych „dużo dał komunikat ze zdjęciem sprawcy opublikowany na policyjnych stronach internetowych, w mediach. Sprawdzaliśmy każdą nawet najmniejsza informację. Jeden sygnał wystarczył.”

Dodatkowo kryminalni z KWP w Olsztynie podczas zasadzki we Wrocławiu zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który ze sklepowej lady ukradł pieniądze. Wcześniej policjanci zaobserwowali nerwowe zachowanie mężczyzny pod sklepem. Natychmiast zareagowali, kiedy usłyszeli krzyk „Złodziej”. Sprawca, który wyciągnął rękę po resztę wydawaną przez ekspedientkę klientowi, został zatrzymany.

Źródło, fot.: KWP Olsztyn
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Oszuści ponownie zaatakowali. Mieszkanka Olsztyna straciła 98 tys. zł

„Twoje środki są zagrożone…” – od takiej informacji