Zarzuty ws. pożaru domu w Gadach. 39-latkowi grozi 10 lat więzienia

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztyn

Zarzut podpalenia oraz zarzut zniszczenia mienia usłyszał 39-letni mieszkaniec m. Gady (gm. Dywity). Za popełnione przestępstwa grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności .

W nocy z niedzieli na poniedziałek (07.03.2016) w m. Gady (gm. Dywity) doszło do pożaru domu wielorodzinnego. W wyniku tego zdarzenia dach nad głową straciły dwie rodziny. Policjanci na miejscu rozpytali mieszkańców, którzy powiedzieli, że związek ze zdarzeniem może mieć 39-letni mieszkaniec tego budynku, który będąc pod wpływem alkoholu miał grozić im, że wszystko podpali.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję. 39-latek w chwili zatrzymania miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek (07.03.2016) został powołany biegły z zakresu pożarnictwa, który przeprowadził na miejscu zdarzenia oględziny. Po zebraniu materiału oraz przeanalizowaniu zeznań świadków stwierdził, że najprawdopodobniej przyczyną pożaru było umyślne podpalenie.

Zatrzymany 39-latek usłyszał zarzut podpalenia oraz zarzut zniszczenia mienia. Zastosowano wobec niego również środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Źródło: KMP Olsztyn (ab)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu