Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli

- Kategoria: Wiadomości
0

Jak informuje Urząd Miasta Olsztyna, w zbliżającym się roku szkolnym w miejskich placówkach będą 3344 miejsca. To łączna liczba dla przedszkoli i dla oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Przed rozpoczęciem naboru było wiadomo, że w sumie wolnych miejsc będzie 675, w tym 490 w przedszkolach. Rodzice złożyli 1218 wniosków.

Po tej części rekrutacji okazało się, że w oddziałach przedszkolnych są jeszcze 122 wolne miejsce. Natomiast w przedszkolach brakuje ich 658, jednak aż 414 niezakwalifikowanych dzieci to 3-latki. To oznacza, że miejsce będzie trzeba zapewnić 248 maluchom w wieku 4-6 lat.

Do 26 kwietnia (wtorek) przyjmowane będą od rodziców oświadczenia woli przyjęcia do placówki, do której zostało zakwalifikowane dziecko. Ostateczny wynik I etapu naboru poznamy 29 kwietnia (piątek).

Natomiast w drugiej połowie maja ma zostać rozpisany konkurs dla przedszkoli niepublicznych. To w nich mają znaleźć miejsce dzieci, którym gmina – zgodnie z przepisami – ma zapewnić miejsce w placówce.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd walczy z V falą pandemii. Nowe zasady kwarantanny i darmowe testy w aptekach

Ogólnodostępne i bezpłatne testy pod kątem COVID-19 bez