Wiadomości

Zagłosuj na stację roweru miejskiego – głosowanie trwa do piątku

Do piątku (25.01) można zdecydować gdzie mają być zlokalizowane stacje roweru miejskiego. Po otrzymaniu wyników Zarząd Dróg Zieleni i Transportu ogłosi przetarg na wdrożenie systemu.

– Rower miejski to świetna alternatywa dla samochodu – zaznacza prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – i dlatego nie dziwie się że mieszkańcy tak chętnie z niego korzystali. Na przełomie maja i czerwca rowery znów pojawią się na ulicach naszego miasta.

W związku z pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem, z jakim spotkał się Olsztyński Rower Miejski, Zarząd Dróg Zieleni i Transportu przygotowuje się do rozbudowy systemu w nadchodzącym sezonie.

Tym razem zarówno rowerów, jak i stacji będzie dwukrotnie więcej. A to oznacza, że do istniejących już lokalizacji, ZDZiT dołoży 10 kolejnych. I tu liczy na pomoc mieszkańców.

– To olsztynianie w głównej mierze są użytkownikami tego systemu, więc chcemy by sami zdecydowali gdzie mają być zlokalizowane stacje – mówi Maciej Rosiński, kierownik Działu Przewozów Zarządu Dróg Zieleni i Transportu – spośród dziesięciu nowych lokalizacji połowę oddajemy do decyzji mieszkańców. Kolejnych pięć rozdysponujemy sami by zapewnić równomierne rozłożenie stacji w całym mieście.

Link do mapy proponowanych lokalizacji stacji postoju ORM [TUTAJ]

Zagłosować można [TUTAJ]

Przypomnijmy, że system dostarczony przez konsorcjum firm Orange Polska S.A. i  Roovee S.A. ruszył 28 lipca. Od tego dnia mieszkańcy  mieli do dyspozycji 110 rowerów, które rozmieszczone były w 10 punktach w Olsztynie.  W połowie października, dzięki współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, system wzbogacił się o kolejne 6 stacji i 30 nowych rowerów.

Olsztynianie wykorzystywali je nie tylko w celach rekreacyjnych, ale również jako wygodny i ekologiczny środek transportu w dojazdach do pracy, szkoły czy na uczelnię. W sumie konto w aplikacji ORM założyło ponad 10 tys. użytkowników, którzy wypożyczyli rowery łącznie ok. 63 tys. razy, przejeżdżając ponad 200 tys. km.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*