Zaatakował nożem mężczyznę. Został zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego został zaatakowany nożem przez 38-latka. Okazało się, że był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 38-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

We wtorek (23.08.2022) w nocy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące zaatakowania nożem mężczyzny. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie powiatu olsztyńskiego. Na miejscu policjanci zastali zakrwawionego mężczyznę, któremu udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. 23-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Na posesji zastano również 38-latka, który został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili jego prawdopodobny przebieg. Tej nocy miało dojść do awantury, w trakcie której 38-latek zaatakował nożem 23-latka. Okazało się, że 38-latek był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie potrafił w sposób logiczny wytłumaczyć swojego zachowania. W trakcie czynności policjanci znaleźli w pobliżu posesji nóż, który został zabezpieczony jako dowód w sprawie.

38-latek ostatecznie usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe. W piątek (26.08.2022) decyzją sądu wobec 38-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się