Za kierownicą z 3 promilami alkoholu

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu/fot. policja.gov.pl

Olsztyńscy policjanci wyeliminowali nietrzeźwego kierującego. Okazało się, że 47-latek wybrał się w podróż, pomimo 3 promili alkoholu krążących w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli, po tym jak o niepokojącej sytuacji na drodze powiadomili służby inni uczestnicy ruchu drogowego. 47-latek wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W środę (12.04.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na DK 16 osobowym bmw może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Z relacji innych uczestników ruch drogowego wynikało, że mężczyzna miał w trakcie jazdy pić piwo. Po chwili policjanci zatrzymali wskazane auto w pobliżu m. Wójtowo. Przypuszczenia świadków potwierdziło badanie policyjnym alkomatem.

Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany. W organizmie 47-latka krążyły ponad 3 promile alkoholu. Policjanci mężczyźnie zatrzymali prawo jazdy. Wkrótce ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

źródło; KMP Olsztyn (aj/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana w organizacji ruchu: w niedzielę otwarcie ul. Wyszyńskiego

Trwa rozbudowa olsztyńskiej sieci tramwajowej. Kierujący już w