XXVIII Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa”

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na XXVIII Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa”, które po raz pierwszy odbędą się w nowej lokalizacji tj. na terenie lotniska w Gryźlinach  (ul. Lotnicza 2, Gryźliny) w dniach 3-4 września 2022 r. 

Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa” to przedsięwzięcie o bogatej historii promujące rolnictwo i płody produkcji rolnej z regionu Warmii i Mazur. Będą one doskonałą okazją do skorzystania z porad specjalistów i doradców rolnych, wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z nowinkami technologicznymi w dziedzinie rolnictwa.

Na Targach prezentowane będą maszyny i urządzenia rolnicze, pasze i dodatki paszowe, wyposażenie budynków inwentarskich, zwierzęta hodowlane i ozdobne, nawozy i środki ochrony roślin, budownictwo, odnawialne źródła energii, krzewy i rośliny ozdobne, wyposażenie ogrodów, żywność tradycyjna i regionalna, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz instytucje działające na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich.

Równolegle z Targami odbywać się będzie Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, na której swój bogaty dorobek zaprezentują hodowcy bydła mlecznego i mięsnego, koni oraz owiec i kóz.

To dwudniowe wydarzenie, które skupia najlepszych hodowców z województwa warmińsko-mazurskiego prezentujących swoje zwierzęta. Podczas wystawy swój dorobek hodowlany zaprezentuje wielu wystawców. Oprócz bydła mlecznego nie zabraknie bydła mięsnego, koni, owiec, alpak, królików, gołębi rasowych.

To święto warmińsko-mazurskich hodowców, podczas którego pokazane będą nowoczesne rozwiązania stosowane w produkcji zwierzęcej i innowacyjne technologie w zakresie prowadzenia gospodarstw rolnych i branży rolniczej. Tegoroczna wystawa będzie idealnym miejscem do przedstawienia dynamicznego rozwoju obszarów wiejskich.

Podczas tegorocznej edycji wystawy, w dwóch halach namiotowych o powierzchni 1000 m2 każda, będzie można zobaczyć najpiękniejsze okazy bydła mlecznego, bydła mięsnego, bydła rasy polskiej czerwonej, klaczy ras zimnokrwistych, owiec, alpak, królików, gołębi rasowych. Spośród prezentowanych zwierząt wyłonione zostaną czempiony i superczempiony, a hodowcy najlepszych sztuk zostaną odznaczeni. Nieodłącznym elementem wystawy stał się również Konkurs Młodego Hodowcy – to zwieńczenie ciężkiej pracy młodszego pokolenia, które pracowicie przygotowuje się do pokazu cieląt.

Organizatorem Warmińsko-Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie a Partnerami Wystawy są Związki hodowców zwierząt.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych – nie uniknął wysokiej kary

Każdego dnia policjanci z drogówki dbają o bezpieczeństwo