XIV Skorpenowy Spływ rzeką Łyną. Płetwonurkowie przywitali wiosnę

W sobotę, 18 marca 2017r. w Olsztynie odbyła się XIV edycja Skorpenowego Spływu Łyną. Płetwonurkowie wspólnie powitali wiosnę spływając z nurtem rzeki.

Punktualnie o godz. 12:00 pasjonaci nurkowania w specjalnie przygotowanych przebraniach, weszli do rzeki Łyny w okolicach mostu przy ulicy Tuwima i przepłynęli kilkukilometrowy dystans. Meta spływu podobnie jak w ubiegłym roku usytuowana była w Parku Podzamcze niedaleko mostu św. Jana Nepomucena. Tam też odbyło się wręczenie nagród za najlepsze przebranie.


„Skorpenowy Spływ Łyną” jest największą imprezą płetwonurków w kraju, która odbywa się w Olsztynie. Jest częścią akcji „OlsztynAktywnie!” i jest głównym elementem jej inauguracji. Idea Spływu opiera się na bardzo prostych zasadach: może wziąć w nim bezpłatnie udział każdy, bez względu na przynależność do federacji nurkowej, bez względu na wiek czy strój. Skorpenowy Spływ Łyną organizowany przez Akademicki Klub Płetwonurków Skorpena

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich