Wywiadowcy zatrzymali dwóch podejrzewanych o próbę włamania do bankomatu na Os. Nagórki

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztyn

Reakcja świadka widzącego dziwne zachowania mężczyzn przy bankomacie, telefon na policję, pościg wywiadowców, skuteczne zablokowanie radiowozem drogi ucieczki doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o próbę włamania do bankomatu na olsztyńskim Osiedlu Nagórki.

[hana-flv-player video=”http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/32/32-20876.flv” width=”600″ description=”” player=”2″ autoload=”true” autoplay=”false” loop=”false” autorewind=”true” /]

Sprawcy byli zdeterminowani i przygotowani do popełnienia przestępstwa. Reflektory w jeepie były zaklejone czarną taśmą. W samochodzie policjanci zabezpieczyli łom, kominiarkę, liny i kolce, które sprawcy przez okno wyrzucali prosto pod koła radiowozu. Ostatecznie dwóch mieszkańców powiatu olsztyńskiego w wieku 25 i 36-lat trafiło do policyjnego aresztu. W przypadku starszego z nich, to nie pierwsze zatrzymanie. Ps. Pisklak był już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Olsztyn, ul. Barcza godz. 2.15
Oficer dyżurny olsztyńskiej komendy otrzymuje sygnał od świadka, który zauważył dziwnie zachowujących się przy bankomacie mężczyzn. W rejon, w którym byli widziani sprawcy wysyłane są patrole. Jedni przyjeżdżają w pobliże bankomatu, zastają uszkodzone, ale nie opróżnione urządzenie. Grupa dochodzeniowo-śledcza drobiazgowo wykonuje oględziny, eksperci z laboratorium kryminalistycznego zabezpieczają ślady.

Pościg za jeepem z czarnymi światłami
Patrol wywiadowców rusza w kierunku wyjazdu na Szczytno. Tam jeepem uciekają podejrzewani o usiłowanie włamania do bankomatu. Sprawcy są zdeterminowani i przygotowani na taki scenariusz. Reflektory w ich aucie są zaklejone czarną taśmą, z okien jeepa pod koła radiowozu lecą kolce. W miejscowości Szczęsne, w dogodnym momencie, bezpiecznym dla ewentualnych osób postronnych, policyjni wywiadowcy używając samochodu jako środka przymusu bezpośredniego blokują sprawcom drogę ucieczki. Dwaj mężczyźni zostają zatrzymani.

Podejrzewani
Do olsztyńskiej Komendy Miejskiej Policji został przewieziony 36-letni Mirosław C. pseudonim Pisklak, wielokrotnie karany za kradzieże, włamania, rozbój, uszkodzenie ciała. Jego wspólnik to 25-letni Andrzej S. wielokrotnie notowany za wykroczenia drogowe. Obaj mieszkańcy powiatu olsztyńskiego będą przesłuchiwani w prokuraturze.

Samochód, lina, kominiarka do włamania
Policjanci zabezpieczyli jeepa, którym uciekali sprawcy. Jak mówią biegli z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Olsztynie wykonujący oględziny auta, sprawcy dokładnie przygotowali się do popełnienia przestępstwa. Oprócz zaklejonych taśmą reflektorów, w aucie policjanci znaleźli liny, kolce, kominiarkę, łom.
Policjanci kryminalni z KWP w Olsztynie, typują zatrzymanych dziś mieszkańców powiatu do innych podobnych zdarzeń, do których doszło w tym roku na terenie miasta. Przypomnijmy, było to 10 kwietnia br. na ul. Stokrotki i 22 maja na ul. Płoskiego.

Zarzuty, środki zapobiegawcze i kara
Trwają dalsze czynności z udziałem podejrzewanych. Policjanci nie wykluczają, że ci sami sprawcy mogą mieć związek z dwoma innymi podobnymi zdarzeniami, do których doszło na terenie miasta. Po przesłuchaniu w prokuraturze zapadną decyzje dotyczące zarzutów. Tylko te związane z usiłowaniem włamania do bankomatu mogą skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło, fot.: KWP Olsztyn

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych – nie uniknął wysokiej kary

Każdego dnia policjanci z drogówki dbają o bezpieczeństwo