Wypadki na drogach regionu. 3 osoby zginęły, a 4 zostały ranne

- Kategoria: Na sygnale
0

Tylko wczoraj na drogach regionu doszło do 5 wypadków drogowych, w wyniku których 3 osoby zginęły, a 4 zostały ranne. Wśród ofiar znaleźli się m.in. 60-letni pieszy oraz 53-letni rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że obaj niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nie posiadali elementów odblaskowych. Okoliczności i przyczyny tych tragicznych zdarzeń drogowych wyjaśniają policjanci.

Około godziny 17.00 na drodze krajowej numer 63 w miejscowości Kolonia Pozezdrze, poza obszarem zabudowanym, 51-letni kierowca osobowego volkswagena potrącił pieszego.

Mężczyzna w wyniku ciężkich obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu. Policjanci ustalili tożsamość poszkodowanego, którym okazał się 60-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy przemieszczał się nieprawidłową stroną drogi. Nie posiadał też elementów odblaskowych. Kierującego volkswagenem przebadano na zawartość alkoholu w organizmie, w chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy.

Przed godziną 22.00 kierujący peugeotem, jadąc drogą K-16 w kierunku Gietrzwałdu, na prostym odcinku drogi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych i najechał na tył jadącego w tym samym kierunku rowerzysty. 53-latek w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Ze wstępnych ustaleń wynika, że cyklista nie posiadał elementów odblaskowych. Kierowca peugeota był trzeźwy.

Policjanci ustalają wszelkie okoliczności i przyczyny obu wypadków i apelują o umieszczenie elementów odblaskowych nie tylko w przypadku gdy pieszy, czy rowerzysta znajduje się poza obszarem zabudowanym, ale także w innych miejscach szczególnie nieoświetlonych.

Elementy odblaskowe dają szansę na wcześniejszą reakcję kierowcy. Pamiętajmy, że to niechronieni użytkownicy dróg, nawet jak sami nie doprowadzą do zdarzenia, to i tak ponoszą największe obrażenia, często skutkujące poważnymi obrażenia ciała czy też utratą życia.

Źródło: KWP Olsztyn
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego