Wypadek na trasie Nikielkowo-Łęgajny. Sprawca został ujęty przez świadków

- Kategoria: Na sygnale
0

Olsztyńscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego na trasie Nikielkowo-Łęgajny. Wzorową postawą wykazali się świadkowie zdarzenia, którzy najpierw pomogli wydostać się z auta poszkodowanemu kierowcy a następnie ujęli sprawcę wypadku próbującego oddalić się z miejsca. 33-letni kierujący ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W czwartek (13.05.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Nikielkowo-Łęgajny. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 33-latek kierujący osobową skodą na prostym odcinku drogi najechał na tył poprzedzającego pojazdu. Kierujący Volkswagenem Polo w wyniku zdarzenia zjechał do przydrożnego rowu, gdzie doszło do dachowania auta.

Z relacji świadków wynikało, że 33-latek jechał całą szerokością drogi od prawej do lewej strony a następnie po zdarzeniu próbował odjechać z miejsca, co zostało mu uniemożliwione przez osoby postronne. Świadkowie pomogli wydostać się z auta 66-letniemu kierowcy volkswagena oraz wezwali służby.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 33-latek był trzeźwy, jednak ze względu na jego zachowanie funkcjonariusze zdecydowali się przewieść go do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań pod kątem obecności środków odurzających. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Trwają czynności mające celu wyjaśnić wszystkie okoliczności wypadku drogowego.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się