Wynajem mobilnej sceny – co warto wiedzieć?

Wynajem mobilnej sceny – co warto wiedzieć?

- Kategoria: Polecane artykuły
0

Wakacje to okres, w którym organizowane są liczne imprezy plenerowe, koncerty, pikniki. Wiele z nich odbywa się na tymczasowo budowanych scenach, które zaraz po wydarzeniu są rozmontowywane i jadą w inne miejsce.
Wynajem sceny każdorazowo wymaga od organizatorów imprezy zadbania o wiele szczegółów. Na co zwrócić uwagę przy tego typu okazjach? O tym piszemy poniżej.

1. Wynajem sceny to dopiero początek
2. Nagłośnienie i oświetlenie
3. Pomoc w organizacji i logistyka imprezy
4. Impreza plenerowa to również usługi dodatkowe

Wynajem sceny to dopiero początek

Imprezy plenerowe zazwyczaj planowane są z dużym wyprzedzeniem. Dlatego wynajem sceny należy rezerwować na wiele tygodni przed datą wydarzenia. Scena mobilna oraz podesty sceniczne, choć montowane w kilka godzin wymagają obecności techników od montażu, oświetlenia, nagłośnienia. W zależności od wybranej sceny jej montaż jest bardziej lub mniej skomplikowany. W tym miejscu warto wymienić najpopularniejsze rodzaje scen:
– sceny z zadaszeniem dwuspadowym,
– sceny z zadaszeniem jednospadowym,
– scena mobilna,
– namiot sferyczny.

Oczywiście sceny występują w różnych rozmiarach.

Nagłośnienie i oświetlenie

Żadna impreza nie obejdzie się bez stosownego nagłośnienia i oświetlenia. Bez fachowej wiedzy łatwo o wpadkę, która może pozostawić po sobie niemiłe wspomnienia. Dlatego tak ważne jest skorzystanie z fachowej pomocy. Zarówno nagłośnienie, jak i oświetlenie dobierane są stosownie do charakteru imprezy. Zupełnie inne głośniki użyte będą podczas koncertu w plenerze, a inne podczas konferencji czy bankietu. Podobnie sprawa wygląda z oświetleniem. Czego innego wymagać będziemy organizując festyn, który trwać będzie do późnych godzin wieczornych, a zupełnie czego innego podczas konferencji w zadaszonej sali.

Pomoc w organizacji i logistyka imprezy

Planując organizację np. festynu, warto skorzystać z doradztwa firmy świadczącej tego typu usługi na co dzień. Obsługa imprez to dla niej codzienność, a dla nas nowość. Zaprojektowanie całego wydarzenia krok po kroku pozwoli uniknąć wielu niepotrzebnych niespodzianek. Jedną z firm, które świadczą usługi w tym zakresie jest eventserwis.com. Wybierając partnera do organizacji festynu, warto stawiać na sprawdzonych partnerów, kierować się opinią i rekomendacjami innych klientów. Nie należy również za wszelką cenę szukać najtańszych ofert.

Impreza plenerowa to również usługi dodatkowe

Osoby uczestniczące w evencie często nie zdają sobie sprawy z tego, jak duża jest to operacja logistyczna.
Samo postawienie sceny to tylko jeden z elementów niezbędnych do tego, aby impreza, festyn mogły się odbyć.
Nie bez znaczenia jest natomiast zaplecze w postaci mebli typu stoły, krzesła i parasole dla gości. Żadna większa impreza nie odbędzie się również bez prądu. Jeśli koncert organizowany jest w plenerze niezbędne będą agregaty prądotwórcze zarówno przenośne, jak i stacjonarne. Teren wokół sceny bardzo często ogrodzony jest barierkami, które ustawiane w określonym promieniu tworzą tymczasowe ogrodzenie. Barierki trzeba jednak przywieść, rozstawić i połączyć ze sobą. Takie pozorne drobiazgi wpływają na całokształt imprezy.

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 20 nowych przypadków na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (17.09) o 652 nowych