Wiadomości

Wolontariusze WOŚP poszukiwani

24 listopada ruszył nabór wolontariuszy olsztyńskiego sztabu WOŚP. Już 13 stycznia 2019 roku odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Tym razem Orkiestra zagra pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”.

Olsztyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został oficjalnie zarejestrowany. Fundacja WOŚP zaakceptowała Ewę Bagińską jako przewodniczącą zespołu, który zajmie się organizacją Wielkiego Finału w stolicy Warmii i Mazur. Szefowa sztabu może liczyć na spore wsparcie Urzędu Miasta i nie tylko.

– Harcerze, którzy organizowali ubiegłoroczny finał wykonali kawał dobrej roboty i wysoko podnieśli poprzeczkę – podkreśla rzeczniczka Urzędu Miasta Olsztyna, Marta Bartoszewicz. – I dlatego bardzo się cieszymy, że w tym roku hufiec ZHP zgodził się wesprzeć nas swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że dzięki temu kolejny finał WOŚP-u również będzie na najwyższym poziomie.

Wszyscy chętni, podobnie jak w latach ubiegłych mogą się zgłaszać za pośrednictwem strony iwolontariusz.wosp.org.pl. następnie, po zarejestrowaniu należy wybrać sztab „Wesołych podwórek” w Olsztynie. Zgłoszenia przyjmowane są do 15.12.2018 roku (lub do wyczerpania miejsc).

W tym roku w Olsztynie może kwestować 450 wolontariuszy.  To o 100 osób mniej niż zostało zgłoszonych w ubiegłym roku, ze względu na to że niedziela 13 stycznia jest niedzielą niehandlową, co oznacza że w dniu Wielkiego Finału nie będą zbierane pieniądze w hipermarketach czy w galeriach handlowych.

– Na szczęście jest możliwość by te miejsca włączyły się do kwesty. Wystarczy, że przed wielkim finałem zorganizują u siebie imprezy towarzyszące, podczas których będą zbierane pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry – dodaje Trepanowska.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy i udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Źródło: UM Olsztyna/własne/WOŚP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*