Wolne miejsca w olsztyńskich przedszkolach

- Kategoria: Wiadomości
0

Ponad 150 miejsc czeka w przedszkolach na najmłodszych olsztynian. Choć placówki są prywatne, to obwiązujące w nich opłaty są takie same jak w przedszkolach miejskich.

Zgodnie z prawem gmina ma obowiązek zapewnić opiekę w przedszkolach – jeśli ich rodzice wyrażą taką wolę – dzieciom w wieku 4-6 lat. W sytuacji gdy nie ma wolnych miejsc w placówkach publicznych musi je zorganizować w prywatnych placówkach.

Wysokość opłat nie może się jednak różnić od tych, które obowiązują w miejskich przedszkolach. Oznacza to pięć bezpłatnych godzin dziennie plus złotówka za każdą kolejną godzinę. Do tego opłata za wyżywienie.

– Mamy w naszych zasobach 3273 miejsca – mówi zastępca dyrektora Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta, Teresa Wiśniewska. – Po rekrutacji okazało się, że musimy zapewnić jeszcze 280 miejsc w placówkach prywatnych. Jednak połowa rodziców nie skorzystała z takiej możliwości i nie zdecydowała się na zapisanie dziecka do wskazanych przez nas przedszkoli.

Dlatego teraz rodzice dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat, którzy mieszkają w Olsztynie i chcą posłać swoje dziecko do przedszkola, mogą skorzystać z wolnych miejsc w siedmiu placówkach prywatnych, które zostały wyłonione w konkursie ofert.

Lista przedszkoli do których można się zgłosić i zapisać dziecko:

1. Przedszkole MIKI ul. Jaroszyka 3 – 11 miejsc,
2. Przedszkole DELFIN 2 ul. Kanta 46 – 5 miejsc,
3. Przedszkole Niepubliczne „Mały Europejczyk” ul. Pstrowskiego 23 – 59 miejsc,
4. Przedszkole RADOŚĆ ul. Barczewskiego 1 – 37 miejsc,
5. Przedszkole Niepubliczne KRASNAL 2 ul. Kopernika 4 – 17 miejsc,
6. Przedszkole Niepubliczne „Wesoły Promyczek” ul. Kołobrzeska 27 – 14 miejsc,
7. Przedszkole Nad Jeziorem Długim ul. Rybaki 5 – 11 miejsc.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nieużytkowany Fiat odholowany z ul. Jagiellończyka

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków,