KulturaZapowiedzi wydarzeń

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na Noc Bibliotek

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Trudny czas pandemii szczególnie pokazał, jak ważne i potrzebne są biblioteki. Skierujmy wspólnie światło na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności.

9 października /sobota/ 2021 r., godz. 16.30-19.00

Stary Ratusz WBP, ul. Stare Miasto 33

 Program:

  • godz. 16.30-19.00

Możliwość zapisania się do biblioteki i wypożyczenia zbiorów oraz prezentacja zbiorów pod hasłami: „Czytanie wzmacnia ciało”, „Czytanie wzmacnia pamięć”, „Czytanie wzmacnia zdrowie”, „Czytanie wzmacnia duszę”

Stary Ratusz WBP, ul. Stare Miasto 33

  • godz. 17.00

Spotkanie autorskie z Marcinem Gienieczko i promocja jego książki „Zatańczyć z Amazonką”

Czytelnia Czasopism (parter), ul. Stare Miasto 33

  • godz. 18:15-19:00

Joga dla moli książkowych – zadbaj o swoje oczy, barki i plecy

Prowadzenie: Joanna Podolak

Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy: tel. 89 524 90 46, promocja@wbp.olsztyn.pl

Czytelnia Książek (I piętro), ul. Stare Miasto 33

Marcin Gienieczko – podróżnik ekstremalny, sportowiec. Ojciec dwóch synów, Leona i Igora. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Prowadzi wykłady z motywacji sportowej i biznesowej. Za przepłynięcie Amazonki na dystansie 5573 km w canoe otrzymał tytuł Guinness World Records, a jego łódka znalazła się jako dożywotni eksponat w oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Tczewie. Jak sam stwierdza, jego jednym z większych sukcesów było podwójne, sportowe, solowe przejście Gór Mackenzie w płn. Kanadzie na dystansie 960 km. W najdłuższym wyścigu na świecie YUKON 1000 na łódce „Independent Poland”, której nazwa nawiązywała do obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zajął II miejsce, przepływając 1600 km w najdzikszym regionie płn. Kanady i Alaski w 7 dni, 9 h i 30 min. Przez wiele lat był wolontariuszem Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Pełnił również funkcję ambasadora Powiatowego Domu Dziecka w Kętrzynie. Często organizuje spotkania dla młodzieży w szkołach w całej Polsce. Autor ponad 300 publikacji prasowych w prasie branżowej oraz filmu „Pokonać siebie” i „Zagubiony na Jukonie” wyemitowanych przez TVP.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*