Wnuczek zabrał dziadkowi kluczyki do auta, bo chciał sobie pojeździć. Usłyszał zarzuty

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci wyjaśnili okoliczności „zniknięcia” z jednego z parkingów osobowej toyoty o wartości 15 tys. zł. Jak się okazało wnuczek zabrał kluczyki do auta dziadka i postanowił wraz z kolegami pojeździć po mieście. Okazało się, że wybrał się w podróż, mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami. Wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Auto wróciło już do prawowitego właściciela.

W ubiegły poniedziałek (16.01.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży auta z jednego z olsztyńskich parkingów. Z relacji pokrzywdzonego 68-latka wynikało, że w ciągu dnia zauważył, że z jego kurtki zniknęły klucze do auta i musiał skorzystać z zapasowego kompletu. Senior był przekonany, że zostawił je w mieszkaniu. Natomiast po ,,zniknięciu’’ auta, pierwsze podejrzenia padły na wnuczka, z którym 68-latek mieszka.

Komunikat o kradzieży osobowej toyoty został przekazany wszystkim patrolom na terenie miasta i powiatu. Policyjni wywiadowcy już następnego dnia odnaleźli auto na jednej z posesji w powiecie olsztyńskim. W pojeździe zastali czterech mężczyzn, w tym 29-latka, który okazał się wnuczkiem pokrzywdzonego. Mężczyzna przyznał funkcjonariuszom, że bez wiedzy i zgody dziadka zabrał kluczyki do auta i postanowił z kolegami pojeździć po mieście. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 29-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 29-latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie drogowe. Osobowa toyota wróciła już do prawowitego właściciela.

źródło; KMP Olsztyn (aj/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po