Władysław Kozakiewicz zawita do Muzeum Sportu w Olsztynie

- Kategoria: Ciekawostki
0

Wielka atrakcja czeka miłośników sportu, zwłaszcza wielbicieli lekkiej atletyki. Gościem Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie będzie Władysław Kozakiewicz – Mistrz Olimpijski oraz rekordzista świata w skoku o tyczce ( IO Moskwa 1980).

Jeden z najwybitniejszych tyczkarzy świata, postać za życia owiana legendą, spotka się z kibicami 13 października br. (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Sportu przy al. Piłsudskiego 44 w Olsztynie (hala „Urania” II piętro)

Podczas spotkania sportowiec będzie także promował książkę biograficzną „Nie mówcie mi jak mam żyć” autorstwa Michała Pola.

30 lipca 1980 Władysław Kozakiewicz zdobył tytuł mistrza olimpijskiego w skoku o tyczce w Moskwie z wynikiem 5,78 m – jednocześnie ustanawiając nowy rekord świata. Pamiętany z powodu gestu, który dwukrotniewykonał w stronę gwiżdżących kibiców sowieckich tzw. gest Kozakiewicza.

Władysław Kozakiewicz – Złoty medal – Moskwa ’80

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się