Na sygnale

Wjechała na czerwonym i spowodowała kolizję. Straciła prawo jazdy [NAGRANIE ITS]

Z prawem jazdy pożegnała się kierująca osobowego forda, która zignorowała światło czerwone nadawane przez sygnalizator drogowy i zderzyła się z prawidłowo jadącym oplem. Na szczęście mimo poważnie wyglądającego zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Wczoraj (02.04.2021) o godzinie 21:20 w rejonie skrzyżowania ulicy Sikorskiego z ul. Pstrowskiego w Olsztynie doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut osobowych. Mimo groźnej sytuacji na szczęście w tym zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. Skończyło się na uszkodzeniu samochodów i urządzeń drogowych.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z wydziału ruchu drogowego ustalili, że przyczyną zdarzenia było niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej 30-letniej kierującej osobowym forda. Kobieta jadąc ul. Sikorskiego w kierunku ul. Obiegowej zderzyła się z prawidłowo jadącym kierowcą opla. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w organizmach uczestników zdarzenia.

W związku z tym, że 30-latka swoim zachowaniem w rażący sposób naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nie mieli wątpliwości, aby zatrzymać jej prawo jazdy. Funkcjonariusze sporządzili stosowną dokumentację, która razem z wnioskiem o zatrzymanie uprawnień do kierowania przesłana zostanie do sądu, który zdecyduje o dalszym losie kobiety.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/rj)

Komentarz

  1. To PLAGA wjazdu na CZERWONYM W OLSZTYNIE. W żadnym innym mieście w Polsce nie spotkałem się z takimi użytkownikami dróg. Przejazd na czerwonym to norma …. jadą NOL-e z okolicznych lasów i wiosek oraz VANY z całymi rodzinami pędzące na zakupy do Biedronki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*