Więcej autobusów przegubowych na obciążonych liniach

Więcej autobusów przegubowych na obciążonych liniach

- Kategoria: Wiadomości
0

W związku z rozpoczęciem roku roku szkolnego i wzrostem liczby pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej oraz na podstawie prowadzonych analiz wykorzystania poszczególnych kursów, ZDZiT w Olsztynie z dniem 14 września 2020 r. wprowadza korektę w rozdysponowaniu pojazdów o zwiększonej pojemności (przegubowych).

Autobusy przegubowe obsługujące dotychczas kursy, na których liczba pasażerów utrzymywała się w granicach aktualnie dopuszczalnych dla pojazdów o mniejszej pojemności (obostrzenia związane z Covid-19), zostaną skierowane do realizacji najbardziej obciążonych kursów.

Powyższa zmiana ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu podróży pasażerów, przy uwzględnieniu nadal obowiązujących ograniczeń liczby pasażerów, opisanych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Źródło: ZDZiT w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Tragiczny wypadek pod Lutrami. Na auto przewróciło się drzewo

W ostatnim czasie lokalnie występujące silne wiatry dają