Wernisaż wystawy Michała Kozłowskiego pt. „Grafiki i akwarele”

- Kategoria: Kultura
0

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy Michała Kozłowskiego pt. „Grafiki i akwarele”

18 marca /piątek/ 2022 r., godz. 17.00

Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

 

Wystawa będzie czynna od 18 do 31 marca 2022 r.

 

O wystawie „Grafiki i akwarele”:

Na wystawie prezentuję prace, których tworzenie sprawiało mi ogromną przyjemność. Może są mało współczesne i awangardowe, ale gdy kiedyś „dorosnę”, może dojrzeję do sztuki WIELKIEJ. Tworzę akwarele – technika lekka i ulotna – papier i farba wodna nigdy nie będą tak trwałe jak farba olejna.

Prezentowany zbiór grafik to efekt studiów na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego filii w Cieszynie w latach 1984–91, gdy miałem do dyspozycji pracownię uczelnianą. Akwaforta/tinta to techniki graficzne wymagające  dużego nakładu pracy i odpowiedniego wyposażenia pracowni. Do tych technik obiecuję sobie wrócić, jak tylko przejdę na emeryturę – jestem już całkiem blisko. Tematy tych prac to opowiadania, które dotyczą mnie bardzo osobiście i osadzone są w moim najbliższym otoczeniu. Może dlatego wiszą u mnie w domu, a przebywanie z nimi dobrze wpływa na moje samopoczucie. Nie jestem twórcą permanentnym, maluję od czasu do czasu. Natomiast moje kulturalne potrzeby realizuję czynnie od 27 lat we Wspaniałym Teatrze bez Nazwy z gminy Gietrzwałd i jego Kapeli, a także w Chórze Konsonans z Tomaszkowa. Czasem publikuję też grafiki prasowe w naszej lokalnej „Gazecie Gietrzwałdzkiej” oraz okazjonalnie realizuję snycerkę literniczą.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych