Wernisaż wystawy Michała Kozłowskiego pt. „Grafiki i akwarele”

- Kategoria: Kultura
0

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy Michała Kozłowskiego pt. „Grafiki i akwarele”

18 marca /piątek/ 2022 r., godz. 17.00

Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

 

Wystawa będzie czynna od 18 do 31 marca 2022 r.

 

O wystawie „Grafiki i akwarele”:

Na wystawie prezentuję prace, których tworzenie sprawiało mi ogromną przyjemność. Może są mało współczesne i awangardowe, ale gdy kiedyś „dorosnę”, może dojrzeję do sztuki WIELKIEJ. Tworzę akwarele – technika lekka i ulotna – papier i farba wodna nigdy nie będą tak trwałe jak farba olejna.

Prezentowany zbiór grafik to efekt studiów na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego filii w Cieszynie w latach 1984–91, gdy miałem do dyspozycji pracownię uczelnianą. Akwaforta/tinta to techniki graficzne wymagające  dużego nakładu pracy i odpowiedniego wyposażenia pracowni. Do tych technik obiecuję sobie wrócić, jak tylko przejdę na emeryturę – jestem już całkiem blisko. Tematy tych prac to opowiadania, które dotyczą mnie bardzo osobiście i osadzone są w moim najbliższym otoczeniu. Może dlatego wiszą u mnie w domu, a przebywanie z nimi dobrze wpływa na moje samopoczucie. Nie jestem twórcą permanentnym, maluję od czasu do czasu. Natomiast moje kulturalne potrzeby realizuję czynnie od 27 lat we Wspaniałym Teatrze bez Nazwy z gminy Gietrzwałd i jego Kapeli, a także w Chórze Konsonans z Tomaszkowa. Czasem publikuję też grafiki prasowe w naszej lokalnej „Gazecie Gietrzwałdzkiej” oraz okazjonalnie realizuję snycerkę literniczą.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu