WAMA Film Festival zaprasza do współpracy olsztyńskie licea

- Kategoria: Wiadomości
0

Największy festiwal filmowy na Warmii i Mazurach współpracuje z olsztyńskimi placówkami oświatowymi od pierwszej edycji. Wśród polskich warsztatowiczów i wolontariuszy przeważa młodzież z Olsztyna. Czas na kolejną odsłonę tej współpracy. Organizatorzy czekają na wypełnione ankiety uczestników warsztatów do 17 września, a na zgłoszenia wolontariuszy do 23 września.

Każda młoda osoba, która swoją przyszłość wiąże z dziennikarstwem, z branżą medialną powinna aplikować na towarzyszące temu wydarzeniu Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe – pisała Weronika Chworak, absolwentka XI Liceum Ogólnokształcącego, uczestniczka warsztatów, które odbyły się podczas 4. edycji festiwalu. – Bo WAMA Film Festival to nie tylko dobre filmy, i to w dodatku za darmo, ale także spotkania z ich twórcami, rozmowy o kinie, a dla ludzi młodych to także (a może przede wszystkim?) warsztaty filmowe i niezapomniane przeżycia oraz ciekawe znajomości, które czasem rozpoczynają nowe przyjaźnie.

Warsztaty odbędą się według sprawdzonej formuły „od scenariusza do premiery”. Idea polega na tym, by uczestnicy w ciągu siedmiu dni mogli wziąć udział w każdym etapie produkcji filmu: opracowaniu scenariusza, dokumentacji, organizacji produkcji, inscenizacjach reżyserskich, pracy na planie, realizacji zdjęć, montażu i edycji dźwięku. W tym roku powstaną reportaże filmowe i krótkie reklamy społeczne.

Zeszłoroczne produkcje warsztatowe można obejrzeć tutaj: https://bit.ly/2NFiFCk.

Cykle warsztatowe podczas 5. edycji WAMA Film Festival prezentują się następująco:

  • WORKSHOP „A”: Polsko-Ukraińskie Warsztaty Reportażu Filmowego w Olsztynie odbędą się od 7 do 13 października 2018 roku i adresowane są do młodzieży w wieku od 16 do 19 lat z Polski i Ukrainy. Efektem pracy uczestników będą krótkometrażowe reportaże dotyczących współczesnych i historycznych relacji polsko-ukraińskich,
  • WORKSHOP „B”: AdVenture – Youth Adventure in Social Advertising to międzynarodowe warsztaty reklamy społecznej. Będą trwały od 8 do 14 października 2018 roku. Udział w nich wezmą osoby w wieku od 18 do 30 lat z Ukrainy, Litwy, Francji i Polski,

Udział w warsztatach jest bezpłatny i obejmuje zakwaterowanie oraz wyżywienie. Warunkiem udziału jest przesłanie organizatorom ankiety uczestnika do 17 września 2018 roku. Ankieta znajduje się pod adresem: https://wamafestival.pl/ankieta-warsztaty-2018.

Szczegóły dotyczące poszczególnych warsztatów można znaleźć na stronie internetowej WAMA Film Festival: https://wamafestival.pl/download/wama_warsztaty_regulamin_2018.pdf.

Żeby zgłosić się na wolontariat, wystarczy do 23 września wypełnić formularz zamieszczony na stronie: https://wamafestival.pl/wolontariat-formularz.

 

  1. WAMA Film Festival odbędzie się między 9 a 13 października 2018 roku.

***

WAMA Film Festival jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Realizację projektu współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Programy edukacji filmowej towarzyszące festiwalowi współfinansują: Program Unii Europejskiej ERASMUS+, Program Dotacyjny NIEPODLEGŁA, Narodowe Centrum Kultury, Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

Partnerami festiwalu są: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie PLANETA 11.

Sponsorami imprezy są: Michelin Polska i Multimedia Polska.

Partnerem logistycznym festiwalu jest Auto-Idea Mercedes-Benz.

Oficjalny hotel festiwalowy to Warmiński Hotel & Conference.

Organizatorem imprezy jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji, współorganizatorem Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a producentem FILMFORUM.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego