W sobotę ostatni bieg Grand Prix Olsztyn zBiegiemNatury

- Kategoria: Sport
0

W sobotę (29.03) odbędą się ostatnie zawody w ramach cyklu Grand Prix Olsztyn zBiegiemNatury. Znany jest już zwycięzca klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn. Został nim Wojciech Kopeć. Rywalizacja pań będzie toczyć się do końca.

Jedyną zawodniczką z czołówki, która ukończyła 4 biegi i na dziś została sklasyfikowana jest Monika Jackiewicz. Szanse na wygraną mają także Martyna Konarzewska oraz Marta Barcewicz. Obie panie startowały dotąd 3 razy.

Cykl Grand Prix zBiegiemNatury składa się z 6 biegów na dystansie 5 km. Aby zostać sklasyfikowanym i wziąć udział w rozdaniu nagród (w klasyfikacji generalnej i kategoriach wiekowych) oraz dostać pamiątkowy medal, trzeba wystartować w co najmniej 4 biegach. Ostatni – 6 bieg nie jest jednak zamknięciem cyklu, bowiem oficjalne podsumowanie edycji odbędzie się podczas oddzielnej ceremonii zakończenia, o której poinformujemy podczas sobotniego biegu.

Internetowa rejestracja do biegu głównego trwa do końca dnia w środę (26.03). Dopisanie się do listy startowej będzie możliwe także w biurze zawodów.

Przed biegiem głównym odbędą się biegi dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

Plan minutowy zawodów w Olsztynie:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking; biuro zawodów zawsze będzie zlokalizowane w okolicy startu biegu;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:45 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:00 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix zBiegiemNatury;
ok. godz. 11:16 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Źródło: zbiegiemnatury.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego