W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

- Kategoria: Wiadomości
0

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich oficjalnych mediach społecznościowych o śniętych rybach znalezionych w rezerwacie Kwiecewo (województwo warmińsko-mazurskie). Na chwile obecną nie jest znana przyczyna śnięcia ryb.

W związku z napływającymi sygnałami o śnięciach ryb, także w województwie warmińsko-mazurskim (m.in. Rezerwat Kwiecewo) zwracamy się z prośbą do wszystkich Wędkarzy oraz do osób przebywających nad wodą – jeśli zauważycie:
– śnięcia ryb w wodzie lub na jej brzegach,
plamy lub ślady toksycznych substancji: np. związki ropopochodne,
silne zapachy: fenolu, siarki, chlorku
Prosimy o natychmiastową reakcję i zgłoszenie tego faktu na Policję lub do służb odpowiedzialnych za ochronę środowiska wodnego.

Jeśli śnięcia ryb zaobserwujecie na wodach użytkowanych przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie ️prosimy o natychmiastowy kontakt telefoniczny o każdej porze dnia i nocy:

607 430 298
661 284 060
Im szybsza reakcja tym większa szansa na uniknięcie katastrofy ekologicznej – informuje Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych – nie uniknął wysokiej kary

Każdego dnia policjanci z drogówki dbają o bezpieczeństwo