W ciągu ostatnich dni olsztyńscy drogowcy zużyli ponad ćwierć tysiąca ton soli

- Kategoria: Wiadomości
0

Podczas tegorocznej Akcji Zima drogowcy pierwszy raz interweniowali 9 listopada. Wówczas zużyli 12,4 tony soli drogowej. Od nocy z piątku na sobotę (26-27 listopada) pracy jest jednak zdecydowanie więcej. W ciągu ostatnich pięciu dni na olsztyńskie ulice trafiły 243 tony soli drogowej. Najwięcej – 117 ton – drogowcy wysypali w nocy z niedzieli na poniedziałek.

– Zapasy magazynowe materiałów niezbędnych do zimowego utrzymania dróg i chodników w miarę potrzeb będą uzupełniane na bieżąco – mówi Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. – W ciągłej gotowości jest kilkanaście ciężkich pojazdów do zimowego utrzymania jezdni, wśród nich pługosolarki, pługopiaskarki, pługi czy ciągniki z posypywaczami.

Podczas Akcji Zima prowadzone są 24-godzinne dyżury w systemie zmianowym. Na bieżąco monitorowane są prognozy pogody i zmieniające się warunki atmosferyczne po to, aby reagować jak najszybciej.

Przypomnijmy, że w czasie zimy jezdnie w zależności od przypisanych im kategorii posypywane są: I – tylko solą, II – mieszanką soli z piaskiem, III – tylko piaskiem. Priorytetem są naturalnie ulice tranzytowe, z komunikacją autobusów miejskich i ważnymi obiektami publicznymi. To tzw. ulice I kolejności. W Olsztynie jest ich łącznie 93, a wśród nich m.in. ul. Artyleryjską, ul. Bałtycką, ul. Dworcową czy al. Sikorskiego i al. Wojska Polskiego.

W poprzednim sezonie drogowcy na zimowe utrzymanie zużyli blisko trzy tys. ton soli, około dwóch tys. ton mieszanki pisaku z solą oraz około 640 ton samego piasku.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd walczy z V falą pandemii. Nowe zasady kwarantanny i darmowe testy w aptekach

Ogólnodostępne i bezpłatne testy pod kątem COVID-19 bez