Utalentowana mieszkanka Różnowa zagra w Carnegie Hall w Nowym Jorku

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UG Dywity

Wspaniałe wieści z Nowego Jorku! Pierwsze miejsce w Golden Classical Music Awards New York dla Oliwii Smyk z Różnowa, uczennicy klasy oboju Agnieszki Zwolskiej z Powiatowej Szkoły  Muzycznej w Dywitach, której akompaniowała Natalya Klykova! Tym samym Oliwia otrzymała zaproszenie do występu w marcu 2020 roku w sali Weill Recital Hall w słynnej Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Golden Classical Music Awards to międzynarodowy konkurs, stawia sobie za cel odkrywanie artystów o wyjątkowej osobowości oraz przyznawanie nagród, które mogą pomóc w rozpoczęciu międzynarodowej kariery.

Konkurs ten jest otwarty dla wszystkich narodowości oraz grup wiekowych i w każdej edycji uczestniczą w nim muzycy niemal z całego świata. W grudniu 2019 roku zgłoszenie do konkursu w grupie średniozaawansowanej (w kategorii 13-15 lat) wysłała także Oliwia Smyk z Różnowa w Gminie Dywity.

Oliwia przesłała nagranie dowolne z następujących okresów: barokowy, klasyczny, romantyczny lub współczesny.

– Szansa, przed jaką dziś stoi Oliwia, grająca na tak trudnym i wymagającym instrumencie jak obój – jest nie do przecenienia w kontekście jej dalszego rozwoju muzycznego – mówi Piotr Smyk, tata Oliwii. – Nowojorska Carnegie Hall to jedna z najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata. Grają tam wyłącznie najlepsi z najlepszych. Chciałem przy okazji podziękować Gmina Dywity za udostępnienie sali w USC z fortepianem do nagrania materiału na konkurs.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu