Urodziny Olsztyna – wystawa oraz spotkanie z Bartkiem Świąteckim

- Kategoria: Kultura
0

Ostatnie dni października to tradycyjnie wspólne świętowanie urodzin Olsztyna. Jednak tym razem rzucamy nieco inne światło na stolicę Warmii. – Chcielibyśmy – śladem naszego bohatera tegorocznych obchodów – wyjść poza ramy i odrzucić to, co zniewala i nudzi. Pokazać, że Olsztyn może być oknem na świat, a jednocześnie stać się bezpieczną przystanią, do której chętnie wracamy.

Od 669. lat nasze miasto określają murowane granice, ale te mury żyją – tętnią życiem ich mieszkańców, a ostatnio także za sprawą malarstwa Bartka Świąteckiego. To właśnie ono będzie motywem przewodnim tegorocznych urodzin w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Bartek Świątecki to artysta malarz, związany od lat z Olsztynem. Tu mieszka, pracuje i tworzy, ale jego prace możemy znaleźć w galeriach na całym świecie – od San Francisco po Nową Zelandię i Tajwan. W 2021 r. współtworzył projekt „Atlantyda Północy”, koordynowany przez olsztyńską bibliotekę, w ramach którego wykonał mural na ścianie Przedszkola Miejskiego nr 6 w centrum miasta. Malowidło nawiązywało do twórczości jednego z najbardziej cenionych literatów w regionie, Kazimierza Brakonieckiego.

W dniach od 24 października do 6 listopada zapraszamy do Planety 11 (al. Piłsudskiego 38) na wystawę prac Bartka Świąteckiego. Natomiast 3 listopada o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z artystą, podczas którego odbędzie się promocja jego książki. Rozmowę poprowadzi Ewa Czułowska.

Wstęp wolny!

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po