Ukradł puszkę WOŚP. Usłyszał zarzut kradzieży

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztyn

Mrągowscy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który skuszony wizją łatwego zarobku postanowił dorobić się na kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem.

Każde przestępstwo zasługuje na potępienie, ale kradzież pieniędzy przeznaczonych na tak szczytny cel jest wyjątkowo bulwersujący. Dopuścił się jej 19-latek, który w poniedziałek (16.01.2023 r.) z jednego ze sklepów spożywczych na terenie Mrągowa ukradł przyklejoną na ladzie puszkę z datkami dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pracownik sklepu składając we wtorek (17.01.2023r) zawiadomienie o kradzieży powiedział, że po przejrzeniu monitoringu, może to być znany im ze wcześniejszych kradzieży mężczyzna.

W międzyczasie we wtorek (17.01.2023r.) wieczorem mrągowscy policjanci zostali skierowani na interwencję domową, gdzie mężczyzna pod wpływem alkoholu wszczął awanturę. Policjanci podjęli decyzję o jego zatrzymaniu do wytrzeźwienia i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Okazało się, że tym awanturnikiem był sprawca kradzieży puszki WOŚP.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.  19-latek przyznał się do kradzieży puszki z datkami, nie był jednak w stanie powiedzieć, ile gotówki było w środku Okazało się, że 19-latek przeznaczył pieniądze, które były darem serca i miały być przeznaczone na pomoc chorym osobom na alkohol, po którym zaczął się w domu awanturować.

O dalszych jego losach będzie decydował sąd.

Źródło; KWP Olsztyn (pk/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Przebojowa zima z Radiem ZET” w Olsztynie

W najbliższy weekend sporty zimowe zawładną olsztyńską Starówką.