Uczczono pamięć ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

- Kategoria: Wiadomości
0

W niedzielę, 12 kwietnia 2015 roku w Olsztynie o godz. 11 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika odbyła się Msza Święta w intencji Polaków pomordowanych w Katyniu w 75. rocznicę oraz w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w 5. rocznicę, której przewodniczył Ks. Abp Senior Dr Edmund Piszcz, metropolita warmiński.

Po Mszy Świętej uroczystości przeniosły się na cmentarz komunalny przy ul. Poprzecznej, przed pomnik Ofiar Katynia. W obecności pocztów sztandarowych odczytany został Apel Poległych, a przez delegacje władz państwowych i samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych oraz związków i stowarzyszeń zostały złożone wieńce, kwiaty oraz znicze.

Następnie po uroczystościach upamiętniających ofiary zbrodni katyńskiej, zgromadzeni przeszli pod obelisk upamiętniający 96. ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Tam odczytano nazwiska osób które zginęły w katastrofie i również złożone zostały kwiaty i znicze.

Galeria zdjęć:

fot. P.CH

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Działania służb na ul. Westerplatte w Olsztynie

Policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi pracowali