Uczcijmy Niepodległą – pomóżmy polskim szkołom na Litwie

- Kategoria: Wiadomości
0

Związek Piłsudczyków RP we współpracy z Olsztyńską Lożą BCC dla uczczenie 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, organizuje zbiórkę środków i pomocy dydaktycznych dla polskich szkół na Litwie.

Władze litewskie wykorzystując obecną skomplikowaną sytuacje międzynarodową w Europie, dążą do zlikwidowania polskiej oświaty na Litwie. Polskie szkoły są w bardzo trudnej sytuacji. Władze litewskie ograniczają Polakom dostęp do edukacji w języku ojczystym.

Polskie szkoły są niedoinwestowane, borykają się z wieloma problemami, brakuje na pomoce dydaktyczne, papier, dosłownie wszystko. Podczas, gdy litewskie szkoły dostają potężne dotacje na działalność, łącznie z pełnym wyżywieniem dla wszystkich uczęszczających do tych szkół dzieci, polskie szkoły nie otrzymują żadnego wsparcia.

„Upadek polskiego szkolnictwa na Litwie to pierwszy krok w kierunku lituanizacji mniejszości polskiej na Litwie. Obrońmy polskie szkoły na Wileńszczyźnie, wspomóżmy miejsca, które Marszałka Józefa Piłsudskiego „kochać wielkość prawdy nauczyły” -Waldemar Ziarek, Prezes oddziału Związku Piłsudczyków RP.

„Chcemy na Wileńszczyznę zawieść nowy sprzęt komputerowy, audio-wizualny, pomoce dydaktyczne. Zwróciłem się do moich kolegów przedsiębiorców, członków BCC z apelem  o wsparcie naszej akcji. –stwierdza kanclerz BCC Wiesław Łubiński

Akcje pomocy można  wesprzeć finansowo wpłacając dowolne kwoty  na konto Związku Piłsudczyków RP z dopiskiem pomoc dla polskich szkół, na Litwie.

ZWIĄZEK PIŁSUDCZYKÓW RP -TOW.PAMIĘCI J. PIŁSUDSKIEGO

Nr konta 69 1020 3541 0000 5802 0248 6694

Lub skontaktować się z organizatorami pod nr tel  602 405 945

Akcja prowadzona będzie także  11 listopada 2015 podczas uroczystości rocznicowych. wolontariusze Związku Piłsudczyków RP kwestować będą na rzecz  wsparcia dla polskich szkół na Litwie.

Waldemar Ziarek

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nieużytkowany Fiat odholowany z ul. Jagiellończyka

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków,