Uchwała krajobrazowa. Wkrótce ruszają konsultacje społeczne

- Kategoria: Wiadomości
2

Prezydent Olsztyna zaprasza mieszkańców w dniach 29-30 września na dwa spotkania I etapu konsultacji społecznych dotyczących przygotowania „Uchwały krajobrazowej dla Miasta Olsztyna”.

Od poprzedniego roku gminy mają oręż w walce z wieloma elementami, szpecącymi ich wygląd. We wrześniu 2015 roku weszła w życie „Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu”. To właśnie na jej podstawie rozpoczęły się prace nad odpowiednim prawem, które pozwoliłoby zmienić wygląd stolicy Warmii i Mazur.

Jednym z etapów prac nad zmianami są konsultacje społeczne w sprawie założeń do uchwały krajobrazowej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 29września (czwartek) o godz. 17:00 w Tartaku Raphaelsohnów.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 29 września o godz. 17.00 w Muzeum Nowoczesności (Tartak Raphaelsohnów). Gościem będzie Piotr Sarzyński, dziennikarz, który od lat zajmuje się przestrzenią publiczną. To będzie doskonała okazja, aby podyskutować o chaosie tworzonym przez reklamy.

Drugie spotkanie odbędzie się w piątek, 30 września o godz. 17.00 w sali 219 olsztyńskiego ratusza, gdzie będzie można posłuchać Aleksandry Stępień-Dąbrowskiej ze stowarzyszenia Miasto Moje a w Nim oraz Ewy Zielińskiej ze stowarzyszenia Miastodwa. Spotkanie będzie miało formę wykładu i następujących po nim warsztatów.

Uwaga! Liczba miejsc na warsztatach ograniczona. Uczestnictwo wymaga zgłoszenia do dnia 20 września na adres mailowy: komunikacjaspoleczna@olsztyn.eu.

Urzędnicy zachęcają również do wypełnienia ankiety on-line, która wspomoże prace nad uchwałą. Na 10 pytań dotyczących m.in. sytuowania reklam i małej architektury można odpowiadać do końca września.

[ankieta]

 

Facebook Comments

2 Komentarze

  1. Olsztyniak

    Zmieni? Już widać na biurowcu Społem w centrum Olsztyna!!!

  2. no nareszcie, moze cos sie zmieni

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych