Tymczasowy areszt dla sprawcy napadu na sklep

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztyn

Tymczasowy areszt, taki środek zapobiegawczy zastosował sąd wobec 29-letniego mieszkańca Olsztyna, który z maską na twarzy i siekierą w ręku wtargnął do sklepu i zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy. Grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Napastnik kilkadziesiąt minut po godzinie 17.00 wszedł do sklepu. Z założoną na głowie maską i z siekierą w ręku zażądał wydania pieniędzy. Po chwili do sklepu wszedł przypadkowy klient, który zauważył całą sytuację. Między nim a napastnikiem wywiązała się szarpanina. Mężczyźnie i właścicielce udało się obezwładnić 29-latka. Na szczęście kobiecie ani klientowi nic się nie stało. Natychmiast po zdarzeniu powiadomili policję.

We wskazane miejsce została skierowana załoga patrolowo-interwencyjna. Policjanci przejęli zatrzymanego mieszkańca miasta i osadzili go w policyjnym areszcie. Przy napastniku zabezpieczono siekierę oraz maskę.

Policjanci ustalili, że Jarosław K. może mieć związek ze zdarzeniem z dnia poprzedniego, kiedy to nieznany sprawca w tym samym sklepie najpierw ukradł piwo, a następnie groził pracownicy sklepu siekierą, gdy ta chciała go zatrzymać.

29-latek usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (MP)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych