Twierdził, że w pudełku była… zanęta na ryby. 24-latek odpowie za posiadanie środków odurzających

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. wm.policja.gov.pl

Początkowo pewien mieszkaniec Pasłęka twierdził, że chciał nęcić ryby specjalnie przygotowaną narkotyczną przynętą. Gdy zainteresowali się nim policjanci, przyznał się do tego, że znaleziony przypadkiem przez inne osoby plastykowy pakunek z prawie 200 gramami narkotyku należy do niego. 24-latek odpowie teraz za posiadanie środków odurzających. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce w Pasłęku. Pracownicy koszący trawę zauważyli jak pewnym momencie z pobliskich krzaków wypadł plastykowy pojemnik z roślinnym suszem. Podejrzewając, ze mogą to być narkotyki, na miejsce wezwali policję. Po chwili w tym miejscu pojawił się również młody mężczyzna, który jak wynika z relacji świadków, miał wypytywać pracowników właśnie o plastykowe pudełko. Twierdził, że zgubił je tu nieopodal, a w pudełku była… zanęta na ryby.

Właścicielem zguby zainteresowali się policjanci kryminalni, którzy szybko ustalili i zatrzymali mężczyznę. 24-latek przyznał się do posiadania pudełka oraz jego zawartości. Po zważeniu suszu okazało się, że jest to blisko 200 gramów narkotyku. Mężczyzna usłyszał już zarzut jego posiadania. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 8 tys. złotych.

Źródło: KWP Olsztyn (KN/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Simmering – niezastąpione uszczelnienie do zadań specjalnych. Czym są simmeringi?

Dzisiejsza technologia uszczelniania jest daleka od tego, co