Turniej Grand Slam po raz drugi w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny turniej z cyklu Pucharu Świata w siatkówce plażowej. Olsztyn będzie gościć imprezę już drugi raz.

Poprzednia edycja Grand Slamu w naszym mieście była ogromnym sukcesem. W swoich raportach podkreślały to m.in. władze FIVB, czyli światowej federacji siatkówki.

– Przyznawali choćby, że dawno nie było tak świetnie skonstruowanego stadionu bez naruszenia ukształtowania terenu i infrastruktury – przyznaje dyrektor turnieju, Rafał Pośpiech. – Poza tym w e-mailach, jakie dostajemy od zawodników, przyznają, że zależy im na tym, żeby zagrać w Olsztynie.

O tym, że to nie tylko słowa, świadczą pierwsze zgłoszenia. Już wpłynęły potwierdzające chęć przyjazdu deklaracje par z Chin i Brazylii. Z punktu widzenia zawodników i kibiców ważny jest też termin zmagań Grand Slamu. 14-19 czerwca to niemal dwa miesiące przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro. A to – oraz ranga zawodów – powinno zagwarantować przyjazd najsilniejszych par.

– Nie mam wątpliwości, że podołamy organizacji tego turnieju – zapewnia prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Nas cieszy także to, że wiele osób, które w poprzednim roku przyjechały do naszego miasta, miały okazję skorzystać z bogatej oferty. W tym roku powinno być jeszcze ciekawiej.

W tym roku będzie kilka zmian, które były dyskutowane m.in. z przedstawicielami światowej siatkówki. Pomagały też opinie przyjezdnych. Główny stadion będzie w tym samym miejscu, jednak będzie większy – na widowni będzie mogło zasiąść ponad 4,2 tys. osób.

Boiska nr 2 i 3 wraz z trybuną na 700 miejsc zostaną przesunięte w pobliżu lasu przy kąpielisku nr 2. Natomiast imprezy towarzyszące będą odbywać się głownie w ciągu między kapitanatem a głównym stadionem – m.in. scena zostanie ustawiona jak przy okazji Green Festival.

Budowa infrastruktury zacznie się 30 maja, a jej rozbiórka powinna się skończyć do lipca. W tym czasie będzie można korzystać bez przeszkód z kąpieliska najbliższego kapitanatowi, oraz – do wczesnych godzin popołudniowych – z kąpieliska nr 2.

– Ten turniej to doskonała promocja Olsztyna, regionu i siatkówki plażowej – nie ma wątpliwości prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Paweł Papke.

Bez zmian pozostaje sprawa biletów. Większość miejsc pozostanie bezpłatna – ograniczeniem jest tylko pojemność głównego stadionu. Tysiąc siedzisk na trybunie od strony Zatoki Miłej będzie można jednak zarezerwować. Trzydniowy (piątek-niedziela) karnet to koszt 120 złotych. Będą też wejściówki jednodniowe.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich