Trwają prace nad koncepcją rewitalizacji Parku Kusocińskiego

- Kategoria: Wiadomości
0

Kolejny olsztyński park doczeka się rewitalizacji. Właśnie rozpoczęły się przygotowania do odnowienia parku im. Janusza Kusocińskiego.

Przypomnijmy, że przetarg na opracowanie projektu koncepcyjnego dla zadania pn.: „Rewitalizacja Parku im. Janusza Kusocińskiego w Olsztynie” wygrała Pracownia 44STO z Gliwic.

Stawiamy na uporządkowanie i remont tego miejsca, zamiast radykalnych zmian – przyznają przedstawiciele pracowni. – Naszym pomysłem jest też wprowadzenie nowych atrakcji sportowych i zabawowych w sposób nie zakłócający funkcji wypoczynkowej i przyrodniczej parku.

Jednym z najważniejszych zadań są konsultacje społeczne, które pozwolą zawrzeć w koncepcji najważniejsze założenia, które będą podstawą do sporządzenia projektu budowlanego, a także późniejszej realizacji.

Główne założenia:

– strefowanie przestrzeni parku, czyli wydzielenie stref funkcjonalnych dla różnych grup użytkowników
– zachowanie układu kompozycyjnego parku opartego na dwóch równoległych alejach
– stworzenie stref wejściowych oraz strefy centralnej
– uporządkowanie i remont, zamiast radykalnych zmian
– wprowadzenie nowych atrakcji sportowych i zabawowych w sposób nie zakłócający funkcji wypoczynkowej i przyrodniczej parku

Mieszkańcy już mogą zapoznać się ze wstępnymi propozycjami, które stanową bazę do dyskusji nad przyszłością parku. Wśród najważniejszych założeń są: wydzielenie stref funkcjonalnych dla różnych grup użytkowników, zachowanie kompozycji parku opartej na dwóch równoległych alejach, stworzenie stref wejściowych oraz strefy centralnej – informuje Urząd Miasta Olsztyna.

koncepcja-funkcjonalnakoncepcja-robocza

 

Konsultacje potrwają do 24 listopada. Poza gromadzeniem opinii w formie elektronicznej (wkrótce pojawi się także specjalna ankieta on-line) odbędą się warsztaty poświęcone tej tematyce.

Spotkanie zaplanowano na 20 listopada (wtorek) na godz. 17:00 w XI Liceum Ogólnokształcącym przy ul Kołobrzeskiej 9.

Szczegółowy opis oraz graficzne propozycje wstępnych koncepcji są dostępne na Platformie Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta. Ostateczna koncepcja ma powstać do połowy grudnia.

Źródo: UM Olsztyna/konsultacje.olsztyn.eu/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Budowa domu w zgodzie z naturą?

Czy można budować dom w zgodzie z naturą?